mi biraz?

Lütfen…

Her adım atışımda yanı başımda olmanın mutluluğunu ver bana. Sesin kulaklarımdan içimin sokaklarına doğru hücum ederken, usulca çalsın kapımı. Fethedilmiş bir şehir edasıyla yeni başlangıçların müjdecisi olsun gelişin. Demem o ki; ellerimizi bu kez ceplerimiz değil de yan yana olmanın heyecanı ısıtsın..

Yürüyelim..

Biz yürüyelim; dağda rüzgar, gökte kuşlar, yol boyunca ağaçlar yürüsün.. Dilde kelimeler yürüsün kararınca sessiz sedasız. Adın adımla anılsın da ben de yürüsün koşar adım..

Yürüyelim..

Hayalle gerçek arasında emin olmaya çalışırken sesin tazelesin bir kez daha varlığını. İçimi karartan bulutlar dağılsın. Geçmişten gelen şifalı bir el düzeltsin aramızdaki bütün yanlış anlaşılmaları. Benim olmasını istediğim bir garip gülümseme ısıtsın içimi. Kaf dağından masallar gelsin, bahar akşamlarından mis kokular, kulaklarımda tekrara düşen şarkılar.. Sarıp sarmalasın bizi,  yerle bir olsun kibirli yalnızlığımız..

Yürüyelim..

“Aşka düşen denk olur” derler.  Ne dersin olur mu? Hiç bilmiyorum..Demli bir çayın etrafında kesişir mi mesela bir gün  bizimde yollarımız? Ya da bir gün yer bulur mu omuzlarında benimde yorgun başım.. Günler, haftalar, aylar getirse keşke seni bana. Göçmen kuşların kanadında bir bahar haberi gibi gelsen dengime..

Evet, doğru bildin. Bunların hepsi hayaldi. Fikrinle dolaşıyorum günlerdir..

Olsun, hayal kurmak güzeldir. Sebepsiz bir gülümseme bırakır insanın yüzünde. aşılar içten içe..

Ve şimdi;

Gökyüzü mavi..

Kuşlar delidolu..

İçimde dinmeyen bir ıslık sesi..

Her şeye rağmen sevmek güzel şey..

“Geceleri gökyüzünde beliren yıldızları, ya da kendi yıldızını gözlerinde taşıyan bir yari..”

Yazar:

Hayatın Fazlalıkları
Müslüman Her Şeyin En İyisine Layıktır

admin

Görüş, Öneri, İstek ve Şikayetleriniz için, neptunlu.net@gmail.com

GERİ BİLDİRİM

*